Westík – alergie

Anonymní zeptal se před 8 roky

 Dobrý den pane doktore,
píši Vám, protože jsem na Vás dostal jíž mnoho kladných ohlasů a bylo mi několikrát řečeno ať Vám napíši s problémem.
Mám doma 5-letou fenečku west highland white teriéra s alergií. Alergie se u ní v minimálních příznacích poprvé objevila asi před 2 lety (lízání pacek-vždy v období před háráním a v období hárání). Veterinář nám vždy předepsal nějaký šampón a problém na chvíli zmizel. Před rokem se alergie začala zhoršovat a tak jsme přešli na hypoalergení granule a nechali jsme udělat různé testy na funkci štítné žlázy, stěry z kůže, testy na parazity (už si ani všechny nepamatuji). Každopádně jediné testy, které nemáme jsou přímo na určení alergenů z krve. Tyto testy nám veterinářem nebyly doporučeny, protože nejsou věrohodné. Asi před 5 měsíci se fence alergie projevila ve velké míře (kvasinky, zánět uší, méně hustá srst, vypadaná místa na hlavě, sloní kůže na břiše a vnitřní straně stehen a neustálé drbání). poslední měsíc a půl jsme zkoušeli dietu konzervy rinti čisté koňské maso + rýže, ale situace se akorát zhoršovala. Navíc měla fenka časté průjmy. Alergie na pyly to zřejmě nebude, protože příznaky nemizí ani v zimě.  Fenku jsme nechali minulý týden vykastrovat a paní doktorka nám řekla, že měla ve střevech hodně plynů a dále doporučuje krmit pouze granulemi Hills. Při dotazech na různých webových portálech mi mnoho lidí doporučuje přejít na BARF a to konkrétně na králičí maso a postupně přidávat další a další suroviny. Osobně nejsem zastáncem granulí a nikdy jí žádné nepomohly. Na druhou stranu jí častá změna potravy, také určitě moc neprospívá.
Nevím jak dál. Celá tato situace je pro nás a pro naší fenku velice stresující. Chtěl bych Vás velice poprosit o jakoukoliv radu a jak postupovat dál.
Předem moc děkuji.
S pozdravem,
Jan Popovič

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Dobrý večer, nejsem si vůbec jist, zda  v tomto případě bude ordinace od klávesnice co k čemu… Zkuste fenku koupat v intervalu každých ťří dnů v šamponu Nizoral, dostanete ho v lékárné nebo drogerii. Ke každému krmení jí přidávejte kvalitní probiotika.  Otázka co a jak či kolik krmit je složitá: jsem přesvědčen, že přirozená strava by fence prospěla, ale je potřeba Vás určitým způsobem „vést“, což je nad rámec poradny.