Vitamín C

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, moc Vám děkuji za Vaši veterinární poradnu na internetu i v Apetýtu. Mluvil jste zde o významu vitamínu C, ale nikde jsem nenašel radu (výpočet, tabulku) jak ho správně pejskovi dávkovat. V jedné hodně staré internetové diskuzi jste prý uváděl orientační hodnoty takto: štěně 8-10 týdnů = 250mg, štěně 10-12 týdnů = 500mg, štěně-dospělý pes = 1000mg/den. Jedná se o správné hodnoty?
Mám pejska JRT, starého 3 roky, váha 8,5kg a podával jsem mu 3x týdně Cetebe 500mg, ale zdá se mi, že u něho docházelo k překyselení žaludku (požírání trávy, občasné zvracení žalud. šťáv, nechutenství). Po vysazení přípravku Cetebe potíže přestaly. Nyní dostává přípravek Giom srst / 1 tableta denně (má problémy s citlivou kůží a srstí), kde je i vitamín C (výrobce udává množství vitamínu C = 10.000mg/1kg). Jde o dostačující dávku? Děkuji Doležel J.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý večer,
i když u Cetebe by vzhledem k postupnému uvolňování nemělo docházet k překyselování žaludku, nemohu to zcela vyloučit… Dotace je vhodná u psů v růstu, u psů v rekonvalescenci, u březích fen. Pro dospělého psa v běžné zátěži bez zdravotních problémů není dotace vitamínem C nejnutnější. 
Přípravek, který avizujete, je možné použít.