Těžká viróza, fenečka na infuzích

Veterinární a chovatelská poradnaKategorie dotazu: OstatníTěžká viróza, fenečka na infuzích
Anonymní zeptal se před 8 roky

Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu s mojí fenečkou, která možná umírá. Nešťastnou náhodou a mojí hloupostí se sešlo na jednom místě více psů z více prostředí a následně propukla u mých psů infekce kotcového kašle.
Všichni mí psi jsou malí kříženci. Tato fenečka o kterou jde, jménem Isa, je kříženka čivavy s normální váhou cca 2,2kg a má 11,5roku. Nyní váží 1,6kg
Kotcový kašel postupně odezněl, u některých pomohla antibiotika. Isa též kašlala, brala atb a kašlat přestala. Léčí nás MVDr. Kouřilová v Jevíčku.
Tři psi však nadále zůstali ve špatném stavu, který se projevoval zejména nechutenstvím a apatií. U jednoho (Majk, 6kg, 11,5 roku) nastoupilo zvracení a průjmy, byl hospitalizovaný na klinice a dostával infuze. Po třech dnech bohužel uhynul. Pitva ukázala těžký destruktivní zápal plic a hrubého střeva. Majk měl v pořádku všechna očkování.
Druhý pes (Rex, 6kg, 5 let) začal žrát, má však nadále bolesti břicha a je spavý. Dostává injekčně atb, je doma. Rex bohužel není očkovaný, je to zachráněný pejsek a než jsem ho stihla naočkovat onemocněl.
Třetí, Isa, byla dnes hospitalizovaná a bere infuze na klinice MVDr. Štancla v Chocni. Za dva týdny zhubla na 1,6kg, vypadá jak kostřička potažená kůží, je dehydratovaná, odmítá potravu. Hodně spí. Podle rozboru krve jsou všechny orgány v pořádku a pracují jak mají, červené krvinky mírně snížené ale naprosto katastrofální bílé krvinky. Což nasvědčuje vážné infekci. Pan doktor zmiňoval psinku nebo parvo. Isa bohužel též nemá žádné očkování, mám ji krátce. Dnes začala průjmovat s krví.
Na fenečce mi velmi záleží a chci Vás poprosit o radu s její léčbou. Ne že bych nedůvěřovala panu dr. Štanclovi, naopak, ale hledám jestli třeba ještě není nějaká možnost která nás nenapadla.
Moc děkuji za váš čas.
Anna Seryjová, Vranová Lhota u Moravské Třebové

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Dobrý den,
řešil jsem případ s majitelkou mailem. Vzhledem k tomu, že neznám podrobnosti, vyslovil jsem pouze názor, že bych zvážil použití imunoglobulinů´a vážně uvažoval o transfuzi krve. Na místě je důvěra v ošetřujícího lékaře!