přední tlapy

Anonymní zeptal se před 9 roky

Pěkný den, mám 5ti měsíční štěně královského pudla, jelikož odmítá jakékoli granule snažím se jí krmit přirozenou stravou, byla jsem i na Vašem semináři pro začátečníky, fenka je hodně pohyblivá a nyní jsem si všimla, že v klidu začíná vytáčet přední tlapky směrem ven. Jelikož si nejsem ještě úplně jistá že krmím správně, mohl by jste mi poradit co by na to mohlo mít vliv, špatná skladba krmiva, málo vápníku ….? Fence přidávám do krmné dávky PetVet Osteo, kosti, maso, vajíčka, nemá ráda zeleninu jak jí cítí v krmivu tak to nežere, něco málu sežere i granulí ale jen zanedbatelné množství. Fenka není těžká váží 13 kg a je štíhlá tak vahou to asi nebude. Děkuji za radu.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
většinou jde o větší množství fosforu v organismu psa. Nechejte si stanovit v krvi množství tohoto prvku spolu s vápníkem.
Dietu obohaťte o doplňky s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové!  Je vhodné brát také v úvahu, po jakém typu povrchu se musí pes většinu dne pohybovat. Plovoucí podlahy, linolea apod. nejsou pro končetiny vůbec vhodné!