Polykani, nutkani na zvraceni po jidle
Dobrý den pane doktore
Obracím se na vás s dotazem ohledně mé fenky, 8 let, labrador s PP, kastrovana.
Od cca 6 měs je na syrove stravě. Sama si vyselektovala co ji chutná, krmím převážně kuřecí (stehna, krky, občas mleté), ryby, jehněčí. Plus zelenina, ovoce atd.
Můj dotaz se týká krmení hovězího – mleté mi zvrací a nebo ho vůbec nechce, pokud dám hovězí kousky tak je taky většinou vyzvrací ( tak do 10min) a následně znovu sežere a je to ok. Je to jak kdy, zkoušela jsem maso i spařit a nemá na to vliv. Čím to je? Nedělá ji to dobře a nemám s tím tedy krmit? Nebude pak vadit že je v podstatě jen na 2-3 druzích masa? S tím souvisí i polykaní jakoby na prázdno po jídle, kdy se olizuje a polyká vzduch, je schopná to dělat i hodinu.
Můj další dotaz se týká strašného zápachu s tlamy, má to od malička ale nyní je to čím dál horší, zubní kámen odstraňujeme. Naše vet si myslí že by to mohlo být něco se žaludkem ale zase nemá žádné problémy jako průjmy, zvracení atd.
Budu ráda za postřehy. Děkuji !
Dobrý den,
pokud jinak žravý pes pravidelně něco odmítá, není důvod trápit ho i sebe tím, že mu to více či méně často podstrakujeme. Bez hovězího může žít:)
Pokud pes přijaté krmivo vyvrací a následně znovu sežere, jde o tzv. atavismus – pozůstatek z divoké přírody. Není na tom nic špatného ani nejde o nemoc.
Olizování a polykání po nakrmení může být z různých důvodů, v souvislosti se zápachem z tlamy mne napadá jako první možnost pocitu, který bych přirovnal lidskému pálení žáhy. Zkuste nějaký prostředek proti tomu, asi nejjednodušší soda bikarbona, ale také třeba Tums nebo Anacid.
Odér ze žaludku také velmi dobře eliminuje chlorofyl. Nejbohatším zdrojem chlorofylu je na trhu volně dostupná řasa chlorella.