Padání předních nožek

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den,
mám dotaz. Máme 3-měsíční fenku Krátkosrsté kolie a už od té doby, co jsme si ji přivezli se jí třepou přední nožky a jakoby padají dopředu. Byli jsme i u veterináře, kde nám dělal odběr krve, ve kterých zjistil, že má přebytek fosforu (což je prý u štěnat normální) a velice málo bílkovin, takže radil změnit stravu. Byla už od chovatelky krmena ANF puppy large breed a po doporučení jsme přešli na Carneeval puppy,kterými krmíme už 2 týdny.Fenku jsem si pořizovala na sport takže mám obavy, aby to nebylo nic vážného.Je toto běžné, nebo mám spíše vyhledat nějakého ortopeda?Přikládám fotku ještě od chovatelky, kde jde vidět, jak jí ty nožky padají.
Předem děkuji za odpověď.
http://www.jpeg.cz/obrazek/q6L

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
podle fotografie jde o tzv. syndrom hyperflexe zápěstí. Nejde o problém kostí a kloubů, ale vazů. Většinou odeznívá s  věkem. 
Štěněti přidávejte např. Aptus Aptoflex nebo Geloren. Nohu je možné také fixovat  např. pomocí trubky z tvrzeného molitanu, která se používá jako izolace pro teplovodní trubky. Je měkká, ale dostatečně pevná, aby nohu udržela ve správné pozici…