něnecká doga a maso

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, mam 2letou německou dogu, krmím masem i granulemi. Chtěla jsem se zeptat jak velkou porci masa by měla denně dostávat? Veterinář nám říkal, že když se krmí masem, tak že se špatně odhaduje poměr vápníku a fosforu, a že může docházet k odvápnění. Také jsem slyšela, že velkým plemenům by se vůbec nemělo dávat maso. A pokud tedy maso ano, tak je lepší syrové nebo vařené. A slyšele jsem, že nejlepší je hovězi. Děkuji

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
nevím, proč by velká plemena neměla dostávat maso?! Je celkem jedno, jaký druh masa používáte, také je potřeba zvážit, které organismu osa bude vyhovovat více. Také by bylo vhodné zvážit možnost podávání vnitřnosti. Ideálně nepsané držky, ale také vemeno, srdce, kousek jater…. Minerálie můžete doplňovat syrovými kostmi, ideálně kuřecí krky a skelety. 
Varem budete bílkovinu masa degradovat, obdobně jako je degradována v granulích. Na druhou stranu ji psovi jaksi „předtrávíte“. Je potřeba vyhovět požadavkům organismu Vaśeho psa, které jsou jedinečné. Nemusíte slepě poslouchat tu či onu školu. Poslouchejte, co Vám říká Váš pes prostřednictvím své nálady, kůže a srsti, svými výkaly.