Časté močení po konzumaci masa

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, 
mám téměř dvouletou jorkšírku. Jako štěně měla problém s neustálým drbáním, po všech možných vyšetřeních zněl závěr potravinová alergie. Doporučovány byly veterinární diety, nicméně pro nás to byl důvod začít s barfem a poctivou eliminační dietou. Tehdy se jednalo ještě o štěně, takže jsme častou potřebu močení event. domácí nehody přisuzovali věku. 
Po nějakém čase jsem z důvodu častějších cest se psy hledala alternativu masa a zvolili jsme granule Taste of the wild, které mají psi dostupné denně, večer barfujeme.
Nicméně jsme vysledovali souvislost mezi krmením masem a její potřebou jít se venčit i v noci (krmíme v šest, venčíme v deset, znovu chodíme před spaním, cca o půlnoci, přesto nás ve čtyři vzbudí, ráno pak jdeme ještě jednou a přes pracovní dobu vydrží naprosto bez nehod)
Zkušebně jsem teď krmila čistě granule bez masa a noční venčení ustalo. Po masu k večeři tu noc okamžitě návrat.
Je možné, že je to jen kvůli obsahu vody v mase ( v souvislosti s barfem se mluví o častějším močení) nebo spíš podezřívat ledviny? Druhá fena ČCHP tento problém nemá.
Časté pití nepozoruji.
Event. na jaká vyšetření se zaměřit? Jednou byla fena léčena na zánět močového měchýře (dg. pomocí testovacího proužku v moči), přeléčena ATB.
Děkuji za reakci a přeji pěkný den.
Hanka M.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
skutečně může jít o její individuální reakci na maso, které obsahuje mnoho vody. Ne spokojil bych se však pouze s touto možností a nechal si vyšetřit v krvi ureu, kreatinin a fosfor, tedy parametry signalizující funkci ledvin.