bataty-jako-priloha

Anonymní zeptal se před 8 roky

 Dobrý den pane doktore, moje fena 5 let N.O. je krmena přirozenou stravou. K masu dávám různé přílohy, kromě těstovin, ty nežere. Minule jsem uvařila batát(sladký brambor) rozmixovala na kaši a dala k masu a zelenině. Je vhodný pro psa, jako příloha a dá tomu psovi něco? Stačí, když do jedné krmné dávky(cca1/2 kg masa a vnitřností, +zelenina a příloha) pro 35 kg N.O. přidám jako zdroj vápníku 4 kuřecí krky, nebo 1 skelet? Přijde mi to málo. Můžu nahradit Ca ve žrádle např. pol. lžící mletého máku? Kdybych chtěla dát chia semínko, musí být namleté? Moc vám děkuji za odpověď.

2 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Dobrý den, batáty jsou velmi šetrné ke střevu a vhodné, zvláště při průjmech. Jsou výborným zdrojem sacharidů, kterých však mají méně než klasické brambory. Na rozdíl od nich mají více vitamínů a vlákniny. Jako zdroj kalcia bych raději využil vaječné skořápky než mák. Chia semínka bych přes nioc namočil.

Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Dobrý den, batáty jsou velmi šetrné ke střevu a vhodné, zvláště při průjmech. Jsou výborným zdrojem sacharidů, kterých však mají méně než klasické brambory. Na rozdíl od nich mají více vitamínů a vlákniny. Jako zdroj kalcia bych raději využil vaječné skořápky než mák. Chia semínka bych přes noc namočil.