Barf- travicí obtíže

Anonymní zeptal se před 8 roky

 Dobrý den , potřebovala bych radu , nechala sem si dvě štěňata z vrhu(ted mají 4 měsíce) u obou trpíme měkči až řidči stolici od cca 2,5měsíce , trpěli tím i 2 zbývalé štěňata co už odešli do nových domovu ( v novém domově už maji stolici OK) štěňata ve 4 týdnech , měli akutní infekci střev ( zánět v krvi 22) z laborantních vysledku měli capylobaktera. bylo přeléčeno atb \synulox.. od té doby ale nemůžem docílit uplně normální stolice .. jedno ze štěňat mi dokonce zvraci celé kusy kuřecích kostí i za 12h po té co to měli na večeři (stehna,křídla) když to nevyblije má kousky ve stolici ne li i celý kloub. napadlo mě či nemužou mít oba alergii na kuřecí ?více trpí měkči stolici fenečka co i zvraci kosti , fenečka ma za sebou lečbu už 3ma ATB (v 7tydnech podstoupila operaci -resekci kyčle , po úrazu) s pejskem je to míň kosti normalně stráví jen je občas stolice měkči … nevím si rady.koprologie včetně giardii vyšla vpohodě ,biochemie také, jinak jsou plně aktivní přibírají, naše veterinářka řikala že řidči stolici neřešit ,pokud nechodí častěji ale dost mě to trápí… fenečka to muže mit z oslabené imunity ? přidavám ji probiotika a mám objednaný ostropestřecový olej .. většinově jsou krmení kuřecím , hovězím a telecím , vepřovým- občas i jiné maska krom ryby z té se uplně  poo… přídávám zeleninu(salat,mrkev,červenou řepu) a občas ovoce- jablko, ještě podotknu že stolice i po krmením jen kuřecím je dost tmavá (hodně tmavě hněda ne-li až černá) zesvětlá jen po přídaní ryže… budu moc vděčná za každou radu , i když nevím či jsem to srozumitelně napsala . Děkuji Kozubková

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Dobrý den,
možná by byla cesta nekriticky kosti jako takové, ale udělat z nich v mixéru pastu. Dá se předpokládat, že je psi přestanou zvracet a že tak pomohou zlepšit kvalitu stolice.
Obecně vysoká dávka masa je příčinou řídké stolice, stejně tak jako stolice velmi tmavé.  Pokud přídavek rýže kvalitu i barvu stolice upraví, není důvod, aby se rýže nestalaravidelnou součástí používané diety. Každý pes má jiné nároky a požadavky a je dobře je poznat a respektovat!!