výživa psa s poruchou funkce jater + artroza a výrůstky na páteři

Veterinární a chovatelská poradnaKategorie dotazu: Výživavýživa psa s poruchou funkce jater + artroza a výrůstky na páteři
Anonymní zeptal se před 8 roky

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu. Starám se o  11 let starou fenku rotvajlera vážící 32 kg, která je na jaterní dietě. ALKP 2014 hodnota 1672 U/L, časem sníženo na 514, ostatní jat. hodnoty v normě, nyní přesnou hodnotu nevím, ale dle veterinářky zase o něco blíže k normálu. Podávám  2x denně Flavobion, granule Hills , prokládám občas vařenými kuřecími žaludky, kuřecím masem s mrkví, petrželí, občas brokolice, vařené nesolené brambory  občas-má je velice ráda, rýži odmítá.
Letos se vyskytly problémy s klouby. Kulhá, nechce moc chodit, hodně prospí. Občas ožije, že zvládneme  procházku bez zastavování a odpočinku. Nyní kloubní výživa Cosequin DS, Rycarfa 100 mg 3/4 tablety denně. Problémy s příjmem potravy nemáme – chutná jí.
Chtěla bych Vás, vářený pane doktore, moc poprosit o sestavení vzorového jídelníčku pro nás na míru, protože se už nějakou dobu zajímám, hledám informace na internetu, pochopila jsem, že granule nebudou kvalitní strava. Sama pozoruji, že co jsme je začaly používat , nebude to pravé ořechové. Pročítala jsem si příspěvky ve vaší poradně, konkrétně příspěvek z 2.3.2015, kde velmi dopodrobna radíte, ale přesto si nevím rady, jak sestavit jídelníček, aby byl vyvážený konkrétně pro mého pejska, co byste poradil za léky, doplňky stravy. Moc mi na ní záleží a chci ji poskytnout tu nejlepší péči, ale už teď vím, i přes tvrzení veterinářky o kvalitě granulí Hills, že tudy cesta nevede. Mnohokrát děkuji.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Dobrý den, ozvěte se mi na mail, můžeme se na jídelníčku domluvit.