Vařená strava a vápník

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, mám fenku středního plemene, cca 20 kg. Není to žádný velký jedlík, ale už jsem vychytala, co sní a co ne. Nejraději má vařené vnitřnosti (játra vedou), ale samozřejmě se do ní snažím dostat i svalovinu. Snažím se, aby měla stravu pestrou, takže dostává hovězí, vepřové, kuřecí, krůtí, králičí, zvěřinu, telecí – kusové maso i vnitřnosti, vše pouze vařené. Občas si dá tvrdý suchý chleba, občas sní jablko, vajíčko (vařené i syrové, někdy se zadaří i se skořápkou), bílý jogurt nebo Pribiňáček, ale od všeho tak jednou týdně. Víckrát to do ní nedostanu. Dost často zajídá svou krmnou dávku granulemi, když má chuť. Zdá se zdravá a spokojená (odpad v normě, srst krásná, je energická, šlachovitá, není vychrtlá ani tlustá a pije normálně), tak jsme snad našly rozumný kompromis.
Nyní plánujeme štěňátka a bojím se odvápnění vzhledem k tomu, že fenka v žádném případě nesní nic syrového a nemám do ní jak dostat kosti. Mohl byste mi prosím poradit nějaké doplňky obsahující vápník nebo vše, co by jí v březosti ještě mohlo chybět? Cokoli v prášku do ní nedostanu, leda rozpuštěné ve vodě injekční stříkačkou. Za vhodnější cestu považuji tabletky, které jí do krku bez problému vložím a dohlédnu, aby to spolkla.
Předem moc děkuji za odpověď!
Lucie

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den, před krytím a v době březosti bych přidával řasu (tekutá forma Biopolym). 
Z hlediska vápníku hledejte preparáty, které obsahují kalcium citrát nebo kalcium karbonát, jiné druhy kalcia pes zpracovává špatně, jestli vůbec.