Syrová strava po operaci žaludku a střev

Veterinární a chovatelská poradnaKategorie dotazu: VýživaSyrová strava po operaci žaludku a střev
Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den,
obracíme se na Vás s dotazem ohledně krmení naší fenky (křízenec, 2 roky, 14 kg). Loni 12. listopadu podstoupila operaci žaludku a střev (cizí těleso v trávicím traktu). Do operace byla krmena syrovou stravou (maso, kosti, vnitřnosti, zelenina) a občas granulemi. Po operaci máme od veterináře naordinovanou dietu – granule RC Intestinal Gastro. Zezačátku jsme je máčeli, mixovali dohladka a touto „kaší“ krmili 6x denně. Teď už granule nemixujeme, pouze rozmočíme a krmíme 4x denně. Fenka stále bere antibiotika (+ Ranisan), dokud se úplně nezahojí (rána se jí hojila strašně dlouho a ještě teď to není 100% zahojené). Chtěli bychom zase krmit syrovou stravou, ale veterinář nám tvrdí, že máme zůstat u granulí, protože obsahují vše potřebné. Potřebovali bychom tedy poradit kdy, jak a čím začít, abychom se k syrové stravě mohli opět vrátit. Případně ještě doporučit něco na spravení imunity (nějaká probiotika?). Zatím jsme jí alespoň začali přidávat do krmení bylinky od Phytovetu (Digestive Mix).
Předem velice děkujeme za odpověď.
Lukačovičovi
 

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
myslím, že už nyní můžete ke granulím přimíchávat rozmixované nebo jemně rozemleté maso, stejné jako zeleninu. Postupně, po dobu cca dvou až tří týdnů bych přecházel na přírodní krmiva, tedy ubírá granulí a přidával přírodní komponenty. Nespěchám bych s kostmi, nahrazoval bych je kostními pilinami, nebo rozemletými kuŕecími krky.
Probiotiky určitě imunitnímu systému pomůžete! Hojení rány bych podpořil enzymoterapií – Wobenzym nebo Alavis enzymoterapie.