Svědění kůže

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, fenka 14 měsíců, Velký švýcarský salašnický pes má problém, že se pořád škrábe. Už od štěňátka co jsme ji měli, ale nikdy neměla kůži začervenalou. Asi před 2 měsíci jsme si všimli, že kolem očí a na hlavě má prořídlou srst  a také u uší červené skvrny. Na veterině ji udělali seškrab a vyloučili parazity. Řekli, že to bude potravinová alergie a 1 měsíc jsme krmili hypoalergením krmivem Royal canin. Po měsíci krmení se to trochu zlepšilo, ale o velké zlepšení se nejednalo. Dále jsem koupila krmení First mate s rybou. Na tyto granule bylo hodně pozitivních recenzí s potravinovou alergií a škrábání po několika dnech mělo ustoupit. U naší fenky se sice zlepšila kvalita srsti, je nádherně lesklá, ale svědění i po měsíci krmení neustoupilo. Neškrábe se sice celý den, ale není to běžné podrbání. Nejvíce ji škrábe tlama, nos, uši, oči, krk kolem obojku, břicho a kořen ocasu. Žádné léky na svědění nikdy nebrala. Nosí obojek proti klíšťatům Scalibor a je odčervená. Pod obojkem žádné červené zarudnutí nemá a i přes zimu, kdy jej nenosí, tyto problémy přetrvávají. Před měsícem byla na operaci ramene s OCD a srst ji dorůstá hodně pomalu. Chtěla jsem vyzkoušet nějaké homeopatika, která by na svědění zabrala popřípadě i na lepší osrstění nebo jiné alternativní řešení.
Předem moc děkuji za odpověď
Vendy

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
kvalitě kůže a srsti, stejně jako imunitnímu systému, hodně prospívají omega 3 kyseliny! Vhodné ja také podávání doplňků s biotinem, křemíkem a zinkem. Prospěšné může být udržování kyselého pH kůže pomocí např. octové vody (dva až tři díly vodu s jedním dílem jablečného octa), kterou můžete psa „splachovat“.
Pouze velmi obecná informace: z homeopatik by mohla pomoci síra a tuha, ale případ neznám…
P.S. Negativní seškrabu neznamená, že v kůži parazit skutečně není… Popisujete predilekovaná místa pro demodikosu. Doporučoval bych vyšetřeni znovu opakovaně podstoupit.