Strava

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den. Budeme si pořizovat ND a rádi bychom si nechali poradit ohledně krmiva. Chovatelé krmí dospělé dogy granulemi Royal Canin + jim ještě vaří a evidentně prospívají velmi dobře. Nicméně po osobní zkušenosti s RC bychom rádi zvolili jinou značku, která by byla kvalitní a splňovala potřeby tohoto plemene. Jak nejlépe krmit ND, aby prospívala a byla zdravá? Předem moc děkuji.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý večer,
výživa psa je nekonečné téma, kdy každý má své zkušenosti a každý jiné zaručené recepty či doporučení…
Určitě bych doporučoval alespoň první týden zůstat u skladby krmné dávky na kterou je štěně zvyklé od chovatele! Teprve potom si začněte POSTUPNĚ přecházet na systém, který vyhovuje Vám nebo o kterém si myslíte, že je správný.
Každý jedinec je individualita, která má své nároky a potřeby. Jednomu může vyhovovat to, co jinému nesedí příliš dobře a dalšímu může způsobovat i problémy. Musíte zjistit co bude Vašemu štěňátku vyhovovat. Granule by mu měly  samozřejmě chutnat, měl by mít po nich pevnou a málo objemnou stolici.
Spíše bychom se měli domlouvat průběžně, podle toho, jak se bude dogátko vyvíjet a podle toho, co bude v tu kterou životní periodu potřebovat.