Sarkom

Anonymní zeptal se před 8 roky

http://www.jpeg.cz/obrazek/e8FS 
Dobrý den před 5 lety jsem byla se svoji 6ti letou fenkou RR na kastraci. Následně mi veterinář volal, že nastaly problémy a musí vyndat slezinu. Dalších 5 let fenka žila bez problémů zdravá plná energie. Před měsícem jsem jí našla v dutině břišní bouli asi o průměru 2cm. Po následném sonu bylo zjištěno, že veterinář po operaci před 5ti lety zanechal v dutině břišní nevstřebatelné šití a nyní jí jizva popraskala, potrhala okolní tkáň a vznikl pravděpodobně hematom. Fenka byla před 17ti dny na operaci,kde jí byla odebrána boule společně s okolní potrhanou tkání včetně starého 0,5mm šití. Nález se poslal na histologii a bohužel mi bylo včera sděleno, že se jedná o velmi agresivní typ sarkomu. Byl udělán RTG vyšetření hrudníku a zatím se nepotvrdili žádné metastáze. Byla mi onkologem nabídnuta okamžitá léčtba chemoterapií a následně chci zkusit přípravky od firmy ENERGY konkrétně tři doplňky cytoven, imunovet a regavet. Krmím svoje fenky už 5 let přirozenou stravou barf a chtěla bych se zeptat, zda mám i nadále v tomto pokračovat. Jinak s doplňků barf ještě podávám 2x týdně lososový olej, mořkou řasu Kelpa a každý den pangamin a kolagen s acerolou. Někde jsem se dočetla že při metastázích je lepší vařená strava. Předem děkuji za odpověď. Vím, že fenku nezachráním,ale snažím se jí alespoň prodloužit a zkvalitnit její život, aby tu s námi vydržela co nejdéle, ikdyž prognóza je krátká. S pozdravem Žaneta Havlíčková

2 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Dobrý den,
ze zažitého stravovacího „stereotypu“ nevybočujte! Organismus má teď spoustu starostí a práce, ne se ještě vyrovnávat ze stresem ze změny krmiva. Navíc granule obsahují mnoho sacharidů, které názorům většinou vyhovují… Dietu bych akorát obohatil o selen a čerstvou šťávu z červené řepy.
Užívejte si spolu co je Vám souzeno.

Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Omlouvám se za chyby, ten tablet si žije vlastním jazykovým životem…  A já zapomínám před vložením odpovědi provést kontrolu.