Psychika psa

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den,prosím Vás, chtěla jsem se zeptat, mám pejska maltézáčka. Je mu skoro 7 let. Já jsem jeho panička, ale má rád celou rodinu a je na nás zvyklý. Letos se budu vdávat a odstěhuji se. Chtěla bych si ho vzít s sebou, ale mám strach, že si bude špatně zvykat někde jinde, kde to nezná a kde bude mít jen mě, na koho je zvyklý. Je také zvyklý, že je s ním pořád někdo doma. Já chodím do práce, ale je s mími prarodiči. Po odstěhování bude muset bývat doma sám, když budu v práci. Myslíte si, že takto starý pes si může dobře zvyknout na takovouto změnu? Prosím Vás o radu, jak mu tu změnu ulehčit, aby z toho nebyl psychicky špatný a netrápil se tím. Mám ho nějak pozvolna učit být doma sám? Děkuji moc za odpověď. Nashledanou.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
hlavní problém vidím v tom, že by měl pes zůstávat sám a dodnes tuto situaci nezná. V sedmi letech je maltézáček na vrcholu sil, nemyslím, že je starý na to, aby si zvyknul na nové prostředí.
jak sama tušíte, je nutné začít pejska zvykat na fakt, že s ním nikdo přes den nebude. Postupně ho začnéte na tento fakt připravovat, z počátku v řádu minut, postupně hodinu a více. Vašeho psa neznám, možná, že bude rád, že je sám a tento čas prospí, možná, že bude hlasově dávat najevo svoji samotu, možná Vám „zbourá“ barák… Bude to chtít čas a trpělivost!
Výchovu Vám mohou usnadnit např. feromony, Kozlíkové kapky, přípravek Relaxis nebo přípravek Composure.