Problémy s trávením u kočky

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, pane doktore. Prosím o radu s kočičkou.
Je to 13letý kocourek, který opakovaně zvracívá a hubne. Byla jsem na veterině ve  středu odpoledne, kdy mu pan doktor píchnul nějaké injekce. Následně, po návratu domů kocourek přestal chodit, svalil se na bok a plakal. Přes noc se zlepšil, ale druhý den dopoledne opět zvracel, dle rady pana doktora jsem do něj dostala pár ml vody s hroznovým cukrem, ale následně vyzvracel i tu vodu. Protože pan doktor kocourka vyšetřil jenom pohmatem, rozhodla jsem se změnit lékaře a zašla s kocourkem na veterinu na Jihlavské, kde mu udělali sono. Paní doktorka zjistila infekční zánět střev (zbytnělá střeva), nasadila kapačky a ATB. Názvy nepřečtu, něco jako Syntox a Ceremia. Na kapačky a injekce chodíme od čtvrtku, kocourek byl dobrý, ale dnes opět vše vyzvrátil.
Prosím o radu, co s tím a hlavně, čím kocourka krmit. Pan doktor říkal vynechat granule, paní doktorka naopak jen granule. Krmím Purinou Ploplan pro kastrované kočk,y kocourkovi chutnají.
Byl zjišťován i creatin kvůli ledvinám, prý zvýšený, což může být následkem zánětu. Sono ledvin – prý funkční pouze ledvina, ta funguje přiměřeně věku.
Děkuji Stredáková

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
těžko od klávesnice řešit podobné případy… Zeptejte se ošetřujících lékařů na dietu „recovery“. Jde o velmi chutnou, lehce stravitelnou  dietu, kterou lze podávat i injekční stříkačkou. Mohla by Vašemu zvířátku pomoci!