Problémy s trávením u kočky

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, pane doktore.
Děkuji za odpověď ze dne 23.2. 2015.
Kocourovi, dle očekávání doporučovaná  RECOVERY konzerva nechutnala…musela jsem mu ji podávat stříkačkou naředěnou. Zkoušela jsem i RENAL kapsičku a ještě nějakou jinou dietní konzervu od paní doktorky….nic.
 
Přetrvávají však problémy se žraním.
Vypozorovala jsem, že kocour vyloženě zvrací po granulích…byť jsem mu koupila i ND granule bez pšenice, netráví je.
Problém je, že nechce nic jiného.
 
Obvyklé krmení před nemocí bylo: ráno konzerva, přes den volně granule, večer vepřové srdce syrové…k dispozici fontánka s čerstvou vodou.
 
Po léčbě zánětu žaludku/zbytnělá střeva, ještě dobíráme ATB (2 druhy, jeden z nich je Clavaseptin, druhý nemohu přečíst, 1/4 ráno a večer u obou) žere hrozně málo. Minulý týden jsme byli na krvi – výsledky dobré – creatin fyziologický, zánět už pouze minimální.
 
Zkoušela jsem i BARF stravu (namletá vepřová srdce, kuřecí srdce, ledvinky, žloutek se škorápkou, vitamíny)….nechutnalo. Maso jsem nakonec mírně opekla, detto. Granule jsem odstavila, dávám jen syrová srdce, kapsičky.
 
Kocour přijde k misce, je vidět, že má hlad, ale žrát nebude.
 
Prosím o radu. Nevím, zda je nechutenství způsobeno léky…ale mohu nechat kocoura tak dlouho hladovět?
Mimo něj mám ještě 4 další, také dostávají stejnou stravu, bez granulí…samozřejmě, také se jim nelíbí.
MVDr. Pantůček mi doporučil vydržet a nechat je vyhladovět, prý je to kdo z koho…granulemi krmit nedoporučoval vůbec. Bojím se však o toho malého maroda….
 
Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den
Rstredáková

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
případ byl uzavřen, vyšetření prokázalo FIP, majitelka se rozhodla pro euthanasii. Myslím, že tak kocourkovi pomohla nejlépe.