Problém s chůzí

Anonymní zeptal se před 8 roky

Dobrý den,
máme německou dogu, fenu, stáří 8,5 roku. Poslední rok má problémy s pohybem zadních končetin. Nohy jí podkluzují, třesou se pokud déle stojí, a nejhorší mi připadá to, že se jí otáčí packy tak, že našlapuje na hřbet té packy.Dříve to bylo jen u levé zadní nohy, nyní už u obou noh tak při každém třetím kroku. Celkově má pohyb velmi nekoordinovaný. Vychází jen 3x denně na zahradu na vyvenčení a to velmi nerada, protože ji to jistě bolí. Musíme ji přitom přidržovat aby neuklouzla. Na bolest bere Rymadil 150 mg denně. Chtěla bych se zeptat,zda bychom jí neměli třeba dávku zvýšit, nebo co by jí třeba ještě pomohlo, aby se jí ty packy tak neotáčely.
Děkuji

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 8 roky

Dobrý den,
tzv. překlubování tlap svědčí o špatné inervaci končetin. Vaše doga je bohužel již relativně stará a podle popisu bude mít degenerativní procesy na páteři, dochází k tlaku na mícha případně na nervy, které z ní vycházejí…
Léky, které užívá, jsou proti bolesti, ale neřeší nervovou složku. Nemyslím si, že by pomohlo navýšení dávky, spíše bych měl strach z možných negativních účinků na sliznici žaludku.
Po pravdě, i když to bude hodně bolet, spíše bych přemýšlel, zda se nenaplňuje její čas…