Opakující se průjmy

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, od začátku roku řeším u psa opakující se průjmy. Většinou jde o noční problém, kdy nás jednou až dvakrát týdně vzbudil a vynutil si jít na zahradu. Jednou měl problém za naší nepřítomnosti  přes den doma. Jde většinou o jednodenní záležitost, pak má několik dní zase normální pevnou stolici. Nechala jsem dělat koprologii a vyšla slabá invaze giardií, přeléčili jsme osmidenním podáváním entizolu. Od té doby byl cca čtrnáct dní klid a dnes v noci se opět dobýval ven. Podáváme probiotika a krmím přirozenou stravou. Žádné další problémy u psa nepozoruji, je aktivní a má i chuť k jídlu. Nevím, zda by to mohlo značit alergii, ale průjem byl po různých druzích masa a to ne pokaždé. Chtěla bych se zeptat, zda Vás napadá, čím by to mohlo být způsobeno, případně jaká vyšetření byste doporučil u psa udělat.
Děkuji, s pozdravem Tereza Havlíčková

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
stolici by mohly zahustit kosti, případně psyllium, obecně vláknina. Přirozená strava je fajn, ale pro radu je to příliš obecné konstatování:)
Určitě by bylo vhodné také nechat si udělat sterilní výtěr z konečníku a kultivaci.  Cestu však vidím v úpravě krmné dávky. Znáte např. Zelený jíl?