opakovaný průjem

Anonymní zeptal se před 8 roky

Dobrý den, u štěňátka se objevila řidší stolice a přešla ve vodnatý průjem, byl tam i hlen a trochu krve. Dostali jsme antibiotika a probiotika, týden jsme léčili. Ve stolici se nic nenašlo. Šest dní po léčbě mělo 2. očkování a už se zase rozjížděl průjem. Nyní má probiotika, ale je to jako na houpačce, jeden bobek formovaný, druhý kašovitý. Chodí na zahradu, kterou maximálně uklízíme, ale samozřejmě olízne, co se dá. Myslíte, že se to dá vyřešit dlouhodobým podáváním probiotik? Podáváme granulky, které před průjmem vyhovovaly, takže to nechci raději měnit. Děkuji.

2 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 7 roky

Dobrý den, v popisovanému případě by mohla probiotika sehrát pozitivní roli. Navíc bych jejich doplnění doprovodil ještě prebiotiky, tedy látkami, které slouží jako zdroj „potravy“ pro probiotika. Asi nejvýznamnějším prebiotikem je inulin, který je bohatě zastoupen např v kořenu čekamky nebo hlízách topinamburu.

Milan Štourač Personál odpověděl před 7 roky

Dobrý den, v popisovanému případě by mohla probiotika sehrát pozitivní roli. Navíc bych jejich doplnění doprovodil ještě prebiotiky, tedy látkami, které slouží jako zdroj „potravy“ pro probiotika. Asi nejvýznamnějším prebiotikem je inulin, který je bohatě zastoupen např v kořenu čekanky nebo hlízách topinamburu.