Nízká hladina glukózy v krvi

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den.Pes 5 roků, kardiak, nedostatečná funkce štítné žlázy, špatná imunita (v mládí demodex-zlobí dodnes), od mala krmen masem. U veterináře byla naměřena hodnota glukózy 3. Tuto hladinu má dlouhodobě (asi 3 roky), předtím měl vždy okolo čísla 5. Jednou dokonce naměřeno 2,8.Veterinář nás straší, že má málo gklukózy (ideálně by měla být okolo pěti). 
Lze hodnotu glukózy ovlivnit stravou? Popřípadě jakou,co přidat a tak… Co se týče té snížené hladiny, hrozí z toho psovi nějaké onemocnění? A jaká je příčina její příčina.
Děkuji za odpověď, moc si Vás vážím. Katka.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den, co je na světě ideální? Za refernční spodní hodnotu u psa je považována hladina 3,1. Hypoglykémie se vyskytuje nejčastěji z důvodu nedostatečného přijmu krmiva, nadměrné fyzické zátěže a nebo z důvodu chronického přijmu vyššího množství sacharidů. Po takovém krmivu rychle stoupne hladiny glukózy v krvi, což způsobí masivní vyplavení inzulínu a rychlé vstřebávání cukru do tkání. Inzulín se však rozkládá pomaleji a dále snižuje hladinu krevního cukru pod původní hodnoty.
Jedná se o nejčastější typ hypoglykémie. Pokud pes dostává pravidelně větší množství sacharidů, slinivka se stává na cukr přecitlivělá a produkuje více inzulínu, než je potřeba k zachování normální hladiny cukru v krvi. Výsledkem je stále snížená hladina cukru v krvi.