močové kameny

Anonymní zeptal se před 10 roky

dobrý den,na stránkách Barfu jsem se dočetla,že podáváte rady i po internetu.Je mi jasné,že to mohpu být jen všeobecné rady,že je důležitá prohlídka a testy.Náš 9letý Německý špic vlčí má oftaláty v moči,byl operovaný,udělaný um. Vývod před pytlíkem.Doporučeno,nutné podávání pouze určitých granulí,ze začátku vše v pořádku.Tak po spotřebování 1/2pytle(po 3týdnech)začal žrát čím dál méňě a žral trávu i s hlínoua,bobky tvrdé, granule začal odmítat.Namáčeli jsme mu je do všeho možného,přidávali všechno možné,přemlouvali,krmili po 1granulce.Nakonec asi 14dní žral namočené v mléce.Kontrola proběhla ke spokojenosti pana doktora.A pes dostal hormonální tabletu na už dost zvětšenou prostatu.Granule stále samotné odmítal,a i namočené v mléce,přidávali jsme masové konzervy-kuřecí.Pak i trochu rýže a stále přemlouvání ke žrádlu.Kontrola ukázala,že má pár kaménků v moči,vet řekl,že pouze granule.Pes zhubl snad ještě víc než na polovič ní váhu.Granule zásadně odmítá,už i žrádlo,které jen je cítit po granulích,v současné době nežere téměř nic.Zvrací šlem bílý jak mléko,,třeba 3-4krát za sebou.Pije i vývar,sní rohlík,ale žvejká ho jak kdyby ho bolely zuby.Nechce ani tvaroh s e žloutkem a medem,dřív to miloval.Koupili jsme jiné granule od jiného výrobce stejného složení,žádná změna.Náš vet je výborný,jezdí k němu lidi i z Německa a z daleka,ale chtěli bychom znát názor i někoho jiného.Pokud to trochu půjde.prosím.Děkuji Klozová z Chebu

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 10 roky

Dobrý večer,
při oxalátových kamenech je důležité, aby moč psa nebyla příliš kyselá a aby pes přijímal co nejvíce tekutin! Je nutné, aby pes měl moč kyselou, v zásadité moči se daří bakteriím a mohou vznikat struvitové kaménky. Většina psů s oxalátovými kameny má pH moči nižší než 6,5. Navrhuji tedy klientům udržovat pH moči mezi 6,6 a 6,8. Neměly by zde být vhodné podmínky pro vznik oxalátů, ale ani struvitů….
Z přirozené stravy je asi nejvhodnější využít krůtí a kuřecí prsa, možná bych je vařil a polévku mírně přisolil. Mohl by se tak zajistit vyšší příjem tekutiny. Jako přílohu můžete podávat bílou rýži nebo brambory, sladké brambory – batáty, dýni, květák, cuketa v podobě pyré, vaječné nudle. Vejce jsou vhodná. Vhodné jsou mléčné výrobky, pozor na ty, které jsou nastavované sojou. Sója a kukuřice nejsou vhodné!
Vhodný poměr bych navrhoval přibližně 65% až 75% živočišných bílkovin a 25% až 35% sacharidů (zelenina uvedených výše nebo bílá rýže). Přibližné množství krmení je 2% až 3% psa tělesné hmotnosti denně.