Lupání v kloubech u štěněte

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, mám 5 a pul měsíční fenečku malorské dogy. Holčička má teď 21 kg, žere dobře – krmena Acanou puppy Large breed, občas syrové maso, pribinák atd. Zjistila jsem že když jí položím ruku na zadeček tak při chůzi cítím jak jí lupe v kloubech ( kyčle ) zadních nohou. Taky se mi zdá že při chůzi celkem dost kroutí zadečkem a někdy mám pocit že se jí hůře vstává po odpočinku. Dnes jsem proto navštívila veterinární ordinaci kde jsem se chtěla poradit o vhodném výběru chondroprotektiv-  uvažovala jsem nad Artrocan nebo Alavis. Na vet. mi řekli že může jít o těžkou DKK a objednali nás na RTG. Také mi řekli že u pěti měsíčního štěněte jsou při potvrzení diagnozy možné určité operace které už třeba u ročního a staršího psa provést nelze. Myslela jsem si že u tak mladých psíků se ještě pořád nožky a klouby dotváří a moc se mi představa operace nelíbí. Pokud by se diagnoza potvrdila je možné podávat nějaké chondra atd. a jaké ? a třeba zkusit plaváním zadní nožky nasvalit, může to ještě něčemu pomoci ?  Budu ráda za Váš názor.  Děkuji Eva Ž.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
lupání skutečně může být špatným signálem…
vzhledem k operaci je nutné posoudit v jakém stavu či stupni onemocnění klouby jsou! Pokud stav bude vhodné řešit chirurgickou úpravou, moc bych se jí nebránil. Fenka má celý život před sebou, navíc jde o těžké velké plemeno, ne o pudla! Chondra mohou ulevit, ale to je tak asi všechno. Plavání skutečně může vytvořit takovou svalovou hmotu, která kloub/y „podrží“, ale na jak dlouho?
Chirurgická korekce může vést k výraznému zkvalitnění života. Doporučí-li Vám to ortoped, využijte toho, že je ve věku, kdy lze korekci ještě provést…