Kotě odmítá kapsičky i granule

Veterinární a chovatelská poradnaKategorie dotazu: VýživaKotě odmítá kapsičky i granule
Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Máme doma 13 týdenní koťátko britské stříbřitě pruhované kočičky. Je to naše koťátko máme i maminku. Kotě nechce žrát kapsičky ani paštiky. Granule Royal Canin pro koťátka také odmítá. Žere jen tvaroh ve vaničce, přemražené syrové kuřecí maso. A stále se kojí od maminky. Druhý sourozenec už je u nového majitele a ten žral už doma kapsičky a i granule.
Kotě je v pořádku, prohlédnuté veterinářem. Problémy s dásněmi nemá,když žvýká syrové maso. Maminka má zřejmě dostatek mlíčka a tak jí to stačí. Jenže je dosti drobná má 13 týdnů a váží 1180 g (maminka je ale také drobná,má 2,5 kg, je s PP) a nějaké hladovění by ji asi neprospělo. Nový majitel ji právě odmítl s tím, že se už granule jíst nenaučí a normální stravu vařit a připravovat nechce. Což se mu ani nedivím, pokud se krmí kvalitními granulemi, těžko se dá dosáhnout takové vyváženosti. prosím o radu, mám ji dát dalšímu zájemci s tím, že když nebude mít maminku a její mlíčko,tak si zvykne na kapsičky a granule. Nebo ji mám sama naučit, ale nedaří se mi to. Zkoušela jsem i granulky navlhčit a zabalit do masa. Nevíte nějakou značku,která třeba koťatům více chutná?
Děkuji moc za radu Dujsíková Markéta, dujsikovam@seznam.cz

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
chutnost je vysoce individuální, to musíte zkoušet. Pravdou je, že problém bude asi v tom, že kotě stále maminka kojí. Myslím, že pokud bude kojení znemožněno, koťátko se na pevnou stravu naučí. V podstatě to umí, žvýká syrové maso, možná si uvědomuje, že je šelma a nikoliv kosmonaut :)1