Jednodenní kuřátka

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, ráda bych se zeptela, jak často je možné podávat kočkám jednodenní kuřata. Jelikož obsahují vnitřnosti a žloutek, tak by mě zajímalo, jestli hrozí nějaké předávkování vitamínem A. Nikde jsem se nedočetla, jak často je vhodné je do jídelníčku zařazovat. Našla jsem náznaky, že některé zahraniční chovné stanice krmí výhradně jen kuřátky, ale ověřené to nijak nemám. Momentálně krmím tak, že ráno dostanou kuřátko, v poledne svalovinu (všeho druhu)/srdce/masinou kost a večer opět kuřátko. Navíc už žádné vnitřnosti ani vajíčka nedostávájí. Děkuji za odpověď, Růžičková

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
jednodenní kuřata jsou často mylně považována z nutričního hlediska za ekvivalent vejce. Vývoj zárodku a následné lihnutí dramaticky mění nutriční a biochemické složení žloutku a bílku. 
I tak lze jednodenní kuřata považovat za vhodnou složku diety. Neměla by však, podle mého soudu, tvořit jedinou složku diety. Myslím, že skladbu, kterou uvádíte ve Vašem chovu, lze považovat za vhodnou. Z předávkování vit A se bát nemusíte. Spíše bych doporučoval přidat kalcium, buď ve fomě kuřecích krků a nebo doplňku, např. Biomin H.