chronická pankreatitida

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den
, mám 8 letou fenku, u které se nám potvrdila chronická pankreatitida. Vše bohužel probíhalo ve velmi nenápadné formě již pár let, kdy ji bylo sem tam zle ( třeba jednou za tři měsíce). Až v poslední době se nevolnost vracela v kratších intervalech kdy fenka začala natahovat a dožadovala se venčení, aby se mohla napást trávy. Fenka nezvrací, netrpí průjmy, neproběhla akutní forma zánětu. Obracím se na Vás hlavně proto, že je fenka na barfu a ačkoliv mám obecná pravidla barfu nastudovaná ráda bych se poradila o vhodné dietě. V současné době je fenka na libovém mase 300g (zvěřina, telecí, kachní, kuřecí, krůta) a k tomu dostává neprané dršťky 150g, rozvařné ovesné vločky 100g. Množství je přiblížné, nevážím na gramy. K tomu dostává kelpu a minerály, protože kvůli famosanu nemůže kosti. Z dlouhodobého hlediska se zdá, že jí to sedí, ale i tak se jednou cca za dva až tři týdny stane, že začne natahovat. Trochu v rozporu je pangamin, který mi vet nedoporučil (je tedy pravda, že příznaky byly tak nenápadné, že jsme původně problém řešili jako pouhé překyselování žaludku), nicméně paní Novosádová ho ve své knize naopak doporučuje. Co dále přidávat a byl by vhodný nějaký detox? 
Fenka měla zvýšené tyto hodnoty: Lipase 585, Packed cell volume (PCV) 56, MCH 25 ,Monocytes 5, Specific Pancreatic Lipase  820…všechny ostatní hodnoty byly v pořádku.
Předem děkuji za rady.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
podle popisu a uvedených hodnot v krvi bych navrhoval zařadit do diety enzymy, např. Pankreolan nebo Kreon. Slinivce odlehčíte a organismus nezatížíte žádnou chemií…