BARF-doplňky stravy

Anonymní zeptal se před 10 roky

Dobrý den,přivezeme si štěňátko BX a chtěli bychom krmit BARF, ale nějak se strácíme v doplňcích mohl by jste nám poradit.Myslíte,že je dobré dávat  Pangami ,Roboran,C a pupálkový olej. Nebo by byl lepší multivitamin, který obsahuje 13 vitamínů, 10 minerálů a stopové prvky v chelátové formě a přidávat kloubní výživu a třeba olej. Popřípadě jestli by jste poradil jinou kombinaci.Chtěli bychom,aby pejsek dostal to co má,aby toho nebylo moc ani málo předem děkuji za odpověď a radu.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 10 roky

Dobrý den, při přirozeném způsobu výživy osa je v době výboje a růstu důležité sestavit pestrou dietu. Není potom potřeba příliš doplňovat vitamíny, z minerálií je nejdůležitější „hlídat“ vápník, protože v mase jeho velmi málo ( na rozdíl od fosforu). Vzhledem k plemeni bude určitě vhodná tzv. kloubní výživa. O vhodnosti či nutnosti dalších se můžeme zamýšlet, až bude známé, z jakých komponent sestavíte dietu. 
Krmení přirozenou stravou není o mase a mrkvi! Při sestavování buďte kreativní a zapojujte zdravý selský rozum. Krmení psa by mělo přinášet radost a uspokojení oběma stranám. Není dobře být dopředu vystresován, že to či ono nezvládnu. Také každý pes je jedinečný, a to co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat nebo být dostačující pro druhého….
Těším se, až napíšete jak Váš nový kamarád prosperuje a na čem.