Už nevíme co dělat a nikdo nedokáže pomoct.

Veterinární a chovatelská poradnaKategorie dotazu: Kůže a srstUž nevíme co dělat a nikdo nedokáže pomoct.
Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den, je to trošku na delší dobu rozepsání apod, tak bude lepší, když se poté zeptáte přímo na otázky k problematice, protože nevím co je pro Vás směrodatné. Nicméně.
Mám psa Bullteriéra (bílého) má rok a 3 měsíce. Od 2 do 4 měsíců krmeny granulema, v 5ti přechod na maso (barf) ale problémy s kůží už měl ve 4rech měsících. Problémy přetrvávali, až se mi začal venku drbat, a packy a břicho s klabonosem měl uplně zarudlé. Jeli jsme tedy k Mvdr. Gajdošík z Hlučína, a ten nechal dělat krevní testy na alergie u nějaké Brněnské firmy. za 2700 jsem se dozvěděl, že je pozitivní na 3 věci a to. Semena a trávy, vnitřní prostředí a stromy. Víc nic. Nasadil Fortecortin 4 a ten bereme snad skoro půl roku. Každopádně teď neví nikdo z vetů, jak máme vysadit ty kortikoidy, jak začít dietou apod.. Mě je ho strašně líto, jak si kouše packy, olizuje se.. Přitom on si z toho nic nedělá, a i tak se mě snaží rozveselit, ale já mu nemám jak pomoct..  Pokud chcete, mohu poslat obrázky jak to + – vypadá. Teď máme ještě i kvasinky v meziprstí na packách, a prý to také může být těmi alergiemi.. Já už vážně nevím jak mu mohu pomoct. Jsme z Karviné, a tak k Vám to máme docela z ruky, tak aspoň takto. Odpovím vám na cokoli na co se zeptáte, hlavně abych mu alespoň trošku pomohl.

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den, bílý bulteriér s popisovanými problémy je potenciálně pacient postižený demodikózou. Dělal někdo vyšetřeni na demodexe, nebo psa proti němu ošetřil?