selhávání ledvin

Anonymní zeptal se před 10 roky

Dobrý den,
prosím o radu čím krmit při selhávání ledvin, když ledvinovou dietu granule i paštiky Hills, RC, Purina a další po roce pes odmítá, nežere a hubne. Neodmítá rohlíky, chleba, sýr, piškoty, ale ostatní už také odmítá – těstoviny, rýži, zeleninu (dříve žral)
Jde o 16 tiletého jezevčíka, standart, váha nyní 8,5 (zhubnul za 14 dnů 40 Dg), byl týden na infuzích, přesto se kreatin nepodařilo snížit a po 14 dnech se zvýšil o 40 i při přísné dietě, kterou užívá rok. Předtím byl zvyklý na granule pedigreepe, z povařeného masa míval průjem.
V současné době navíc užívá antibiotika (3 týden) na zánět ledvin a prostaty. Měl vysoké teploty, bolesti ledvin a ultrazvuk i moč potvrdily zánět.
Klinicky je na tom nyní pejsek lépe, už se nehrbí, nemá bolesti, močí dobře, stolice v pořádku. Moč v pořádku zatím není, pokračujeme v antibiotikách.
Urea 16, kreatin 290
Děkuji moc za odpověď.
S pozdravem
Zdeňka Fišová

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 10 roky

Dobrý den, jak je potřeba sestavit krmnou dávku při onemocnění ledvin najdete v odpovědi na dotaz Ledviny-přirozená strava… níže.
Krevní parametry u Vašeho kamaráda jsou skutečně vysoké, stejně jako jeho věk… I proto nemusí organismus úspěśně či dostatečně reagovat na léčbu. Pokud by se léčba nedařila, zvažte prosím, zda jde ještě o kvalitu jeho života. Ta by podle mne měla být vždy upřednostněna nad jeho délkou.