Granule pro psa

Anonymní zeptal se před 10 roky

Dobrý den,
prosím Vás mám pětiletou fenku bišonka, krmím ji granulemi First mate Jehněčí, ale přestala mi to jíst. Musím ji do toho dávat namleté vařené maso. Jinak dostává bílý jogurt, Lučinu, tvrdý sýr, vše jen jako doplněk a syrovou zeleninu a ovoce. Chci se zeptat za jakou značku krmiva bych to mohla vyměnit. Uvažuji o Artemis, Taste of the wild nebo Orijen. Prosím Vás neobsahuje Orijen příliž mnoho bílkovin, které by mohly psa spíše poškodit? Je vhodné k Orijenu dát i mléčné výrobky. Nebo prosím Vás, které jiné krmivo by jste mi doporučil. Pes má denně asi 1 hod. procházky + venčení několikrát denně, kdy se také proběhne.
Děkuji moc za radu a odpověď.
S pozdravem Jana Hradecká

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 10 roky

Dobrý den,
začnu tím, že AAFCO neuveřejňuje maximální množství bílkovin pro psy ani minimální množství sacharidů. Jakmile se množství bílkovin ve stravě zvyšuje, množství sacharidů se snižuje, což napodobuje přirozenou stravu. (v přírodě psi konzumují velmi malé množství sacharidů a jsou nuceni ke zpracování bílkovin a tuků z masa). není to množství bílkovin, co může psovi (a zvláště v době růstu) škodit!
Je vcelku normální, že dříve a nebo později se psovi granule „obžerou“ a je potom potřeba je nahradit jinými a nebo je dochucovat. Osobně se přikláním k tomu, aby pes ke granulím dostával i čerstvé potraviny, kde nejsou živiny, vitamíny a možná i další látky, které neumíme ještě pojmenovat, zničené vysokou teplotou… Takže přídavek čerstvého masa, živého jogurtu, vejce, zeleniny a ovoce určitě psovi neublíží!