Boule nad okem

Anonymní zeptal se před 9 roky

Dobrý den pane doktore,
našemu desetiletému malému knírači jsme cca před rokem našli měkkou bouli (hladká, jakoby puchýř) nad levým okem, tedy spíš přímo na horním víčku. Byli jsme samozřejmě na veterině, kde paní doktorka udělala ultrazvuk (uvnitř tekutina) a řekla, že zatím s tím nic dělat nebudeme, aby jsme bouli hlídali. Delší dobu se nic nedělo, ale letos na jaře se boule zvětšila a je spíše tvrdá. Má ji nad celým okem, dalo by se říct, že tvoří celé horní víčko a kousek dál na čelo. Paní doktorka řekla, že se ji pokusí odtranit, ale při další návštěvě a prohlídce nám řekla, že to nebudou riskovat a pravděpodobně to neriskne ani nikdo jiný, neboť by bylo nejspíš nutné odstranit většinu horního víčka a proto pravděpodobně i oko.
Pesanovi boule nevadí, není bolestivá, jen nevíme, co máme čekat dál. Vím, že bez prohlídky nám asi těžko poradíte, ale nevíte, co by to mohlo být a co čekat dál?
Předem děkuji za odpověď
Blanka Keprtová

1 Odpovědi
Milan Štourač Personál odpověděl před 9 roky

Dobrý den,
netuším… V začátku bych býval tekutinu alespoň odsál. Nyní těžko říci, pokud psa nevidím, jaký by byl nejlepší postup.
Možná zkuste navšzptívit jiného veterináře, nikoliv jako projev nedůvěry ke stávajícímu, ale prostě proto, že „víc hlav víc ví“.